Haberler

Haberler

06

Bayındır Balcılar Kiraz Festivali 12. Yılında


Bayındır Balcılar Kiraz Festivali bu sene 12. kez kutlandı.

Festivale, Bayındır Kaymakamı Emin Kaymak ve Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu'nun yanı sıra Tire Belediyesi Başkan Vekili Hakan Ayhan, Tire Belediyesi Başkan Yardımcısı Yalçın Kaya, CHP Bayındır İlçe Başkanı Arif Uyguner ve yönetimi, ilçenin daire müdürleri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar, üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan festival , Bayındır Kaymakam Emin Kaymak, Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu ve Balcılar Muhtarı Mustafa Güme'nin  konuşmaları ile devam etti. Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu  konuşmasında;  "Üreticilerimizin yanındayız; yerel ekonominin gelişmesi ve kalkınmasından pay sahibi olan sembol ürünlerimizden kirazın tanıtımı ve ön plana çıkması elimizden geleni yapacağız. Festivalimizin yapılmasındaki katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanım Cemil Tugay'a, Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına ve çalışma arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum. "
Festival Bayındır Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ve Bayındır Gaziler Derneği tarafından hazırlanan folklor gösterileri ile devam etti
Festival kapsamında düzenlenen En İyi Kiraz ve Kiraz Güzeli yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Festivalde son olarak ünlü sanatçı Özlem Özdil sahne aldı.