Haberler

Haberler

03

“Hayalimdeki Bayındır” Resim Yarışması’nda Ödüller Verildi


Bayındır’da belediye teşkilatının kurulmasının 150. Yılı etkinlikleri kapsamında Bayındır Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Hayalimdeki Bayındır’  isimli yarışmanın ödül töreni yapıldı.

Çocukları sanata teşvik etmeyi ve farkındalık yaratmayı amaçlayan yarışmaya toplamda 80’e yakın çocuk başvurmuştu. 06-09 Yaş ve 10-13 Yaş olarak iki kategoride düzenlenen yarışmada ödüller 1.nciye bisiklet, 2.nciye tablet, 3.üncüye kablosuz kulaklık ve her katılımcıya eğitim seti hediyesi olarak açıklanmıştı. Yapılan değerlendirme sonunda her kategoride birer tane de mansiyon ödülü verilmesine karar verildi.  10-13 Yaş Kategorisinde; 1.nci Nil Tokel, 2.nci Muhammed Eşref Yamanlar, 3.cü Burak Akçalı oldu. Mansiyon ödülünü ise İlayda Aydın aldı. 06-09 Yaş Kategorisinde ise, 1.nci Eylül Topoğlu, 2.nci Çınar Yankı Akkaya, 3.cü Yaren Dıklı olurken Mansiyon ödülünün sahibi ise Helin Mut oldu.

Yahya Kerim Onart Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene yarışmada ödül alan öğrenciler ve aileleri katılırken öğrenciler ödüllerini Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen ve Başkan Yardımcısı Osman Kadan’ın elinden aldı.

Ödül Töreni sırasında bir konuşma yapan Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen şunları söyledi: “Öncelikle katılan tüm çocuklarımıza teşekkür ederim. Hayalimiz her alanda Bayındır’ı hak ettiği yere getirebilmek. Buradaki resimlere baktığımda bizim kafamızdakilerle büyük ölçüde örtüşen resimler görüyorum. İnşallah ileride sizler de iyi yerlere gelirsiniz ve Bayındır’ın güzelleşmesi için her birlikte çalışırız. Hepinizi bir kez daha tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum.”