Haberler

Haberler

11

Bayındır'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı


Bayındır’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dün düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından bugün Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk ve Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen'in Kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etmesi ile başlayarak Şehir Stadı'nda düzenlenen tören ile devam etti. 

 

Törene Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk, Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen İlçe Jandarma Komutanı Üstteğmen Yunus Emre Sonsöz, Emniyet Müdürü Levent Akkaya Belediye Başkan Yardımcısı Osman Kadan, Kurum Müdürleri, Meclis Üyeleri, Siyasi parti temsilcileri, STK üyeleri öğrenciler ve Bayındırlılar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesi ile başlayan tören Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk ve Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen’in öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması ile devam etti. Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk,  Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen ve Cumhuriyet Savcısı Mehmet Kutalmış İlbaş çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. İlçe okullarının ekipleri gösterisini sergiledikten sonra tören geçişi yapıldı.

Bayındır’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bayındır Belediyesi tarafından düzenlenen ve Şehir Stadyumu’nda saat 20.30’da başlayacak Anadolu Ateşi gösterisi ile devam etti.

 

 

 

HABER VİDEO;