Başkanın Mesajı

Değerli Hemşehrilerim;

Başarılı bir seçim sürecinin ardından Bayındır’ı, Bayındırlı’nın beklentileri doğrultusunda yönetmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayındır Belediyesi Başkanı olarak gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki: “Biz, Bayındır’da tarih yazmaya geldik. Tüm vatandaşlarımız emin olsun attığımız her adımın hesabını vererek, ilçemizin örnek bir bölge olması için başarılı çalışmalar yapacağız. Çünkü Bayındır Belediyesi; çalışmalarının odağına “İNSAN” unsurunu koyan, dürüst, şeffaf üretim anlayışının takipçisi olan, tüm hizmetlerinde vatandaşın çıkarları doğrultusunda adımlar atan bir belediyeyi tanımlamaktadır. Buradan da bir kez daha belirtmek isterim ki; 2019 yılına kadar ”Ben” yerine, ”biz” diyen, şahsi değil, ortak çıkarları gözeten, hak, hukuk ve adalete inanan, doğruluk adına mücadele eden, insanı güler yüzle karşılayan ve Bayındır”ın tarihi değerlerini koruyan bir yönetim anlayışı ile idare edileceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

Küçük Menderes ovasının adeta giriş kapısı konumundaki güzel Bayındırımız 3000 yıllık tarihi geçmişi ve kültür birikimiyle her zaman önemli bir ilçe olma konumunu korumuştur. Türkiye’nin çiçekçilik merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Bayındır’ın, başta çiçekçilik olmak üzere tarım ve turizm alanlarında hak ettiği kazancı alması için var gücümüzle çalışacağız. İlçemizin yıllardır dış göç vermesine neden olan istihdam sorununu tersine çevirecek projelerimizle, cazibe merkezi olmasını sağlayacağız.

Başarı İçin Birlikte Çalışacağız

Seçim ile kazanılan bu demokrasi yarışında parti rozetini çıkararak, kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden birleştirici olacağımızı söyledik. Bu sözümüzün arkasındayız. Bize verilen her oy’un sorumluluğunu taşıdığımızın bilincindeyiz. Bayındır’ı çoğulcu katılımcı bir anlayışla hep birlikte yöneteceğiz. Bayındır’daki değişimi ve dönüşümü hep birlikte başaracağız.

Tüm bu çalışmaların yanında ilçemiz 30 Mart 2014 tarihinden itibaren tam anlamıyla sosyal belediyeciliğin yaşanacağı bir yapının temsilcisi olacak. Önceliğimiz Bayındır halkının yaşam kalitesini yükseltmektir. Seçim süreci boyunca sağlıktan spora, eğitimden kültürel etkinliklere kadar birçok alanda yapacağımız girişimlerin sözünü verdik. Bu alanlardaki çalışmalarımız da tüm hızıyla sürecek.

Belediyemiz kısa sürede etki alanını genişletecek ve ilçe halkının tüm sorunlarına ilaç olacak çözümler bulacaktır. Yeniliğin başlangıç ayağına ise internet sitemizi koyduk. Yeniden düzenlenen sitemizde belediyemizin tüm çalışmalarını takip edebilirsiniz. Bayındır Belediyesi’nin “Sosyal Belediyecilik” anlayışını yakından izleyin…

Dr. Ufuk SESLİ

Bayındır Belediye Başkanı

Bilgi İşlem Şefliği